Sony’nin a7 SII fotoğraf makinesi yeni özellikleriyle sorunsuz ve kolay çekimler yapmaya olanak sağlıyor. Kullanıcıların en büyük korkuları olan ışık ve titreşim sorunu, videoların düşük çözünülürlüğü bu makineyle ortadan kalkıyor. Boyutunun büyümüş olmasına rağmen rahat tutuş ve hakimiyet kontrolü de keyifli kullanıma adres oluyor.

Fotoğrafçıların ya da DSLR özellikle video çekimi yapanların en büyük problemleri ya da zorlukları genelde ışık koşullarıyla oluyor. Gece karanlığında ya da çok parlak ışık alan yerlerde yapılan çekimler ISO ayarının değiştirilmesi zorunluluğu yaratıyor. Bu zorunluluk da çoğu zaman nois dediğimiz görüntü kirliliğine sebep oluyor ve fotoğraf  ve videolar  kötü çözünürlükte kaydedilmiş oluyor. Sony, bu sorunu a7 SII modeliyle çözüme kavuşturmuş. Bu makina ile yapacağınız çekimlerde  gölgede  hatta  gece karanlığın da bile, düşük ISO ile yüksek kalitede çekimler yapabiliyorsunuz. Hemen hemen her detay ekstra çabaya yer bırakmadan fotoğrafta yerini alıyor. Eleştirmenler ve teknoloji uzmanlarının yaptığı yorumlarda bu özellik “Işık Uzmanı” ya da “Karanlıkta çekimin ustası” tanımlamalarını kazanıyor. Bu tanımlamalar makinenin hedeflediği en önemli özelliğin ne kadar kullanışlı olduğunu bir kez daha gösteriyor.

sony_ilce7sm2_b_alpha_a7sii_mirrorless_digital_1186034-790x790

Işıkla mücadelesi ile birlikte makinenin video özelliği de en büyük avantajlarından. 720p ve 1080p ile adlandırılan HD veya fullHD ile video çekme özelliğine de sahip a7 SII. Videolarınızı kaydederken hem ışık koşullarını bu makinayla alt edebiliyor hem de yüksek çözünürlüklü görüntülere imza atabiliyorsunuz. Aslında bu durum makinenin tek yönlü olmadığını da ortaya koyuyor. a7 SII; sinematograflar ve videografikerler arasında çok yaygın olan S-Gamut/S-Log2’yi de destekliyor. Gama Ekran Yardımcısı, S-Log videolar kaydedilirken, kullanıcıların bir yandan görüntüleri takip etmesini ve odağı kontrol etmesini sağlıyor. Bu yeni bir fonksiyon olarak geliştirilirken, Zebra fonksiyonu ise daha da yüksek kontrol için geliştirildi. Şunu da söylemek gerekir ki, cihazda dahili flaş bulunmuyor. Fotoğraflarınızı veya videolarınızı çekerken flaşsız çekim özelliğini bu şekilde vurguluyor. Ama flaşa ihtiyaç duyanlar için giriş özelliği sağlayan hot shoe ile makineye harici flaş takmanız mümkün.

Ürünün kullanımına teşvik eden en önemli noktalardan biri de titreşim engelleme özelliği. Makine hem diğer markalardan hem de kendi a7 serisinden bu güncellemeyle büyük oranda ayrılıyor. Yani, dünyanın ilk 5 eksenli görüntü sabitlemeye sahip tam kare sensörlü makinası unvanını elinde bulunduruyor. Bunun biraz açıklamasını yapmak ve avantajlarına değinmek gerekir. Mesela Cannon serisi DSLR özellikli makinelerle çekime başlandığında aparatsız çekim yapmak risk haline geliyor. Özellikle Eos 600D modeline göre, a7 serisinin bu yeni ürünü çok daha az titreşime yer bırakıyor. a7 SII ise sabitleme özelliğiyle, el titremesi ya da kullanırken oluşan bütün titreşimleri en aza indiriyor. Bu sayede tripot, monopot gibi aparat kullanımı zorunluluğu ortadan kalkıyor.

Kullanıcıların fotoğraf makinesiyle ilgili tek şikayeti, özellikleriyle birlikte kendi serisinde  boyutunun da bir az büyümüş olması. Fakat bu durum da avantajlı hale gelmiş durumda. Boyutun büyümesi kullanımda kolaylık sağlıyor. Gövde ağırlığının hafifliği ve sağlamlığı büyük boyut sorununu göz ardı ediyor. Aynı zamanda yeniden tasarlanan grip bölümüyle özellikle deklanşöre ulaşım daha kolay. Etrafındaki kısal tuşları kullanmak da aynı kolaylıkta oluyor. Fotoğraf makinesi kullanıcılarının lojistik olarak en temel ihtiyacıdır taşıdıkları ürünün küçük ve hafif olması. a7 SII çok küçük olarak kullanıcılara sunulmasa da hafiflikle kendini birleştirerek kullanım konforu sağlıyor.

Z-sony_a7s_ii-bottom

“Işık Uzmanı” vasfı ve dünyada bir ilk olarak, titreşimi engelleyen yapısıyla a7 SII kullanıcılarına keyifli ve taze bir deneyim yaşatıyor. Tüm bu özellikleri istediğiniz zaman www.kiralikfotografmakinesi.com.tr ‘ den test edebilir ve satın almadan önce tüm aksesuarlarıyla gerçekten size uygun olup olmadığını rahatlıkla tecrübe edebilirsiniz. Hem rahat kullanımı hem de profesyonel özellikleriyle kaliteli ve sağlam görüntüler elde etmeniz kolaylaşıyor. Fotoğraf kullanımının yanında kaliteli video destekleyici sistemiyle de farklı alanlara kapılar açtığını fark edeceksiniz.